سفارش تبلیغ
صبا ویژن

کیمیا

       

  حتما با خودتون فکر کردید چرا چنین لقبی به قیام امام حسین علیه السلام دادم.. این روزها شاهدم که حتی در شبهه ایجاد کردن از سر بهترین بندگان خداوند هم نمی گذرند(ابا عبدالله، همو که به خاطر این حدیث حضرت رسول صلی الله  به او پدر محمد_ابا عبدالله- لقب داده اند که فرمود: حسین از من است و من از حسین. جوانان ما باید بدانند حسین کیست؟حرفش چه بود؟ آنقدر به حوادث و سیل شبهات واکیسنه شوند، تا کسی یارای گرفتن حسین از قلب آنها را نداشته باشه..

حسین درود خدا بر او باد کسی است که برترین نظریه پردازان و مشاوران دستگاه های امنیتی مستکبرین، از او به عنوان بال سرخی برای اسلام استفاده می کنند که در کنار بال سبز مهدویت، دمار از روزگارشان در آورده و اگر میشد این دو را از مسلمین بگیرند، به تمام اهدافشان می رسیدند..ظالمان با تسبیح انداختن من و شما کار ندارند، می گویند:انقدر تسبیح بینداز و تسبیح گوی که پوست دستت کنده شود! آنها با قد علم کردن، با هوشیاری، با علم و بصیرت ما مشکل دارند.......به خدا نزدیک شویم، آنها دیگر جایی ندارند..این وعده خداوند است، و خداوند خلف وعده نمی کند.

نظام های شیطان پرست،صهیونیسم، طاغوت صفت و مستکبرمآب همچون خود ابلیس، اگر حسین ، کشیشی بود که حتی در یک مگاکلیسا موعظه می کرد و دم از "دین جدا از سیاست" و عدم دخالت در امور می کرد، با او و مکتب او کاری نداشتند...آنان با حسینی که می گوید "هییات من الذله" کار دارند.......آنها  با حسینی  مخالفند که با فرمان یک رهبر، جوانان و پیران سرزمینی با عشق به جبهه های جنگ می روند و جان می دهند. امروز را نگاه کنید، حسین علیه السلام با خون خود کاری کرد که لندن و واشنگتن و سرتاسر جهان در عزای اوست و به دنبال احیای شعار او. سالانه 70 تا 80 هزار نفر به اسلام و حقاییت آن می رسند و این در حالیست که دیگر ادیان تحریف شده الهی و لائیک دیگر رشد ثابت در جذب انسانها دارند.همین سال قبل، ذائرین کربلا به دست کم 10 میلیون می رسیدند. به جز این است که در قرآن خداوند می فرماید: حب و دوست داشتن  کسی را تنها  الله به دل مردمان می اندازد؟... به این فکر کنیم که 14 نور مقدس ما فقط به خاطر ما سختی ها را هم شیرین می دیدند، به خاطر رساندن پیام خداوند به ما چه ها که نکشیدند... و با اینکه هریک سرنوشت پدر و یا عموی خود را می دید،باز هم با اخلاص رنگ شهادت را به خود زیباتر میدیدند، تا جایی که نه ذلت می پذیرفتند  نه کوچکترین گناهی می کردند و  نه به قول مولا علی علیه السلام حتی به موری ظلم نمی کردند..هیچ یک از شخصیت های تاریخی عالم را بی عیب تر از ائمه و رسول اکرم صلی الله نخواهیم یافت....در حالی که هریک می توانستند با مماشات با مال اندوزی..با حرص جاه و مقام..با طمع به خواسته های نفسانی خود برسند...ولیکن قدم به قدم مسیر خود را برای ما الگویی قرار دادند، تاشاید ما هم بتوانیم ذره ای از آن انوار مقدس را دریافت کنیم و رستگار شویم.

به امید روزی که آن بال سبز اسلام که در نزدیکی ماست، ظهور کند، و عدالت را برپا و زمین را از ظلم پاک کند.

پس از 50 سال بعد از ظهور پیامبر رحمت و خاتم، حضرت محمد صلی الله علیه وآله، نوه او را به بدترین خوی حیوانی، به شهادت می رسانند...ایشان در سن 60 شهید می شوند، ما جوانان باید به دنبال قبل از این سن و تمام رفتار و منش ایشان  چه قبل و چه در مسیر کربلای عزیز باشیم.... چرا که سعادت ما به جز این راه نیست.....جز این راه نیست!

اهدنا الصراط المستقیم

قیام امام حسین برای احیای دین و احکام شریعت اسلام و سنت پیامبر بود... التماس دعا


[ سه شنبه 89/9/16 ] [ 2:33 صبح ] [ ]

 

 

این مقاله می تواند در روابط دو دوست با یکدیگر هم صدق کند . پس لطفا با دقت بخوانید. ممنونم.

چند بار بگویم وقتی دست و صورتت را می‌شویی، حوله خیست را نینداز روی تخت؟
وای. . . دوباره جوراب‌هایت را پرت کردی گوشه اتاق؟ نمی‌توانی وقتی داری دست و صورتت را می‌شویی یک آبی هم به جورابت بزنی؟ چند بار به شما بگویم من‌این رنگ را دوست ندارم. تو اصلاً به احساسات من توجهی نداری؟ موقعی که حرف می‌زنم حواست کجاست؟
بله بله، گفتم برایت ماشین ظرفشویی می‌خرم، اما الان نه، تا کی باید ظرف‌ها توی دستشویی بماند؟ من از ظرف شستن متنفرم چند بار باید این را تکرار کنم.
اینها جملاتی است که ممکن است بین هر زن و شوهری رد و بدل شود. گاهی‌این‌قدر از دست همدیگر عصبانی می‌شوند که اصلا یادشان می‌رود گذشته‌ها، شاید هم یک روز قبل چه خاطرات خوبی با هم داشتند.
کارهای پیش پا افتاده روزمره گاهی آنقدر زن و شوهر را از هم دور می‌کند که باعث می‌شود حتی حرف‌هایی به یکدیگر بزنند که روز اول آشنایی حتی به خواب هم نمی‌دیدند طرفش بروند. در زندگی مشترک روزمره، چیزهایی فراموش می‌شود که روزی برایشان باارزش‌ترین چیزهای دنیا بود.
خستگی، بی‌حوصلگی و سختی‌های زندگی، گاهی باعث می‌شود هر کدام از زوج‌ها نتوانند
آن طور که باید وظایف خود را در خانه انجام بدهند و ‌این، ممکن است باعث عصبانیت هر کدام از آنها شود.
ضمن‌ اینکه تا وقتی با یک نفر زیر یک سقف زندگی نکرده‌ای، خیلی از‌این خصوصیات و بد و خوب‌ها را نمی‌فهمی. به قول معروف، دیکته ننوشته، غلط ندارد.
بنابراین، چه خوب است در‌این مواقع به جای تمرکز روی ضعف‌ها و اشتباهات همدیگر، کمی به خودمان فکر کنیم که اگر ما جای همسرمان بودیم، چه کار می‌کردیم. راه‌های زیادی برای استحکام و پایدار ماندن روابط زن و شوهر وجود دارد که اگر هر از گاهی آنها را یادآوری کنیم، زندگی‌مان زیبا می‌شود درست مثل روزهای اول؛ شیرین.
به جای نشستن و فکر کردن به کارهایی که شما را ناراحت می‌کند، چه خوب است کمی به اشتباهاتتان فکر کنید.
چند تمرین
با انجام‌این تمرین‌ها و با افکار مثبت، می‌توانید روابط خود و همسرتان را مثل روزهای شیرین زندگی تغییر دهید.
بنشین و با خودت کمی فکر کن
به ‌این سؤالات کمی فکر کنید و با خودتان صادق باشید؛ وقتی از همسرتان هدیه می‌گیرید در ازای آن برای همسرتان چه کرده‌اید؟
سعی کنید بیشتر از آنکه در انتظار دریافت چیزی از همسرتان باشید، چیزی به او ببخشید.
اگر هدف شما ‌ایجاد حس رضایت و خوشبختی در همسرتان باشد، مطمئن باشید، فرصت‌های بی‌شماری برای رسیدن به اهداف پیدا خواهید کرد. در این صورت، شما هم از لطف و محبت همسرتان برخوردار خواهید شد. چون آدم‌ها همواره سعی می‌کنند خوبی‌های دیگران را جبران کنند.
در ذهنتان خیال‌پردازی کنید
این به معنی خیالبافی و ساختن چیزی دور از ذهن نیست. در ذهن خود تجسم کنید اگر‌این کار را برای همسرم انجام دهم حتماً خوشحال خواهد شد یا اگر آن کار را انجام ندهم او بیشتر خوشحال می‌شود.
از همسرتان انتظارات غیرواقعی نداشته باشید. اجتناب از انتظارات غیرواقعی می‌تواند از بروز بسیاری از درگیری‌ها، عصبانیت‌ها و سرخوردگی‌ها جلوگیری کند. او را با خواسته‌ها و دستورهای خود اسیر نکنید. وقتی کاری از او می‌خواهید، خودتان هم در عوض، کاری که او دوست دارد، برایش انجام دهید.
سرزنش نکنید
هرگز همسر خود را سرزنش نکنید و متلک‌بارانش نکنید. حتی نگاه سنگین به او نکنید. مواقعی را به خاطر آورید که او شما را یاری می‌کرد و در سختی‌ها همراهتان بود.
هنگام بروز اشتباهی از جانب همسر خود، سعی کنید روشی را در پیش بگیرید که از تکرار‌این اشتباهات جلوگیری کند.
کلمات زیبا به هم بگویید
سعی کنید به گفتن کلمات زیبا به همسر خود عادت کنید. هر زمان که همسر شما کاری برایتان انجام داد، حتما با احساس از او تشکر کنید.
سعی کنید از کلمات و جملاتی به غیر از متشکرم استفاده کنید.
مثلاً جملاتی مثل تو من را غافلگیر کردی، خیلی خوشحالم از ‌اینکه به فکرم هستی، ازت متشکرم. البته تشکر کردن با جملات ساده تاثیر مثبتی دارد، اما جمله‌ها و عبارت‌های تازه می‌تواند روح تازه‌ای به حال و هوای شما بدهد.
به راه‌هایی فکر کنید که می‌توانید همسرتان را نسبت به انجام کارهایی که دوست دارید، ترغیب کنید. اگر ‌این روش مؤثر نبود روش‌های دیگر را آزمایش کنید و به یاد داشته باشید که تحسین و تعریف و تشکر به‌موقع، در همسر تان یک انگیزه قوی ایجاد می‌کند.
حرف بزنید
در مورد روزهای اول آشنایی‌تان و ویژگی‌هایی که سبب شده نسبت به هم علاقه‌مند شوید، حرف بزنید. دقت کنید که اگر ویژگی‌های خوب خود مثلا ویژگی‌های ظاهری تان را از دست داده‌اید، در مورد آنها با هم حرف نزنید.
به جای آن، سعی کنید صادقانه درباره ویژگی‌های مثبت روحی و شخصیتی خود با هم گفت‌وگو کنید. زمانی در روز یا در هفته را فقط به خودتان اختصاص دهید؛ به پارک بروید و هیچ‌کدام از فرزندانتان را با خود نبرید.
هیچ وقت احترام گذاشتن نسبت به یکدیگر را فراموش نکنید. احترام به افکار، عقاید و دیدگاه همسرتان باعث می‌شود او هم همین احساسات را نسبت به شما پیدا کند. درست است که نظر‌ها و سلیقه‌های شما با هم فرق دارد، اما هیچ‌گاه نباید اجازه بدهید‌این اختلافات روی عشق و احساسات شما تاثیر بگذارد.

پس......


 


[ دوشنبه 89/9/8 ] [ 8:32 صبح ] [ ]

خدا قسمت همه بکنه تا سفری هم به این مکان سرشار از معنویت و ..... بروند . این پست من دقیقا مثل این میماند که من به این سفر رفته ایم و الان با کوله باری از اطلاعات برگشته ام.

ولی افسوس که نرفتم و فقط تصور می کنم.

و این متن را از وبلاگ یکی از دوستان انتخاب کرده ام.

التماس دعا

دلیل به پا کردن کعبه؟
 ابوبصیر لیث مرادى از امام صادق(علیه السلام) نقل کرده: تا زمانى که کعبه برپاست، دین نیز برپا و استوار است .

بناى کعبه براى چیست؟
عبدالله بن سنان از امام صادق(علیه السلام) نقل کرده که فرمود: اگر مردم حج را ترک کنند، بر رهبر واجب است که مردم را; چه بخواهند و چه نخواهند، به حج وادار کند; چرا که این خانه، براى حج قرار داده شده است.

از چه رو بیت الله در وسط زمین است؟
 محمّد بن سنان گوید: حضرت رضا(علیه السلام) در جواب مسائلى که از آن جناب سؤال کرده بودم، مرقوم فرمودند:

علّت قرار گرفتن بیت الله در وسط کره زمین، آن است که وسط زمین نقطه اى بود که از زیر آن زمین کشیده شده و هر بادى در دنیا از آن جا می وزد. سپس در مقام توضیح فرمودند:

زمین از زیر رکن شامى، اوّلین بقعه اى بود که در زمین قرار داده شد، خارج گردید، چه آن که رکن شامى وسط زمین است و بدین ترتیب اهل مشرق و مغرب در انجام فریضه حج با هم مساوى هستند.

1- در متن عربى «انبطاح» آمده و شاید منظور مطلق دراز کشیدن براى خواب و نه لزوماً بر چهره باشد و احتمال هم دارد که این خوابیدن بر صورت، در آیین او مکروه نبوده است. و گفته شده که آن کنایه از استقرار بر زمین براى دعا و نه خواب است و گفته اند کنایه از رکوع و سجود طولانى در نماز است.

2- در محاسن افزوده است: و آن را اعتراف قرار داد تا سنتى میان فرزندانش باشد و از این رو قربانى آورد.

3- طریحى در مجمع البحرین گفته است: آن، مسجدى از مساجد مدینه است که روایت شده خورشید در آن براى امیرمؤمنان بازگشت.

4- مجلسى مى فرماید: مشهورتر در وجه نامگذارى آن است که «فضح» یعنى شکستن و فضیح شرابى است که از خرماى نرسیده و شکسته تهیه مى شود و در جاهلیت، در نزدیکى هاى این مسجد شراب مى ساختند. از همین رو مسجد را بدین نام خواندند. اما فضیح به معناى نخل در کتب لغت ما موجود نیست و بعید نیست که نام نخل مخصوصى در آنجا بوده است و متن کافى این احتمال را تأیید مى کند که آورده است: به دلیل نخلى، فضیح نامیده شد.
[ جمعه 89/9/5 ] [ 12:56 عصر ] [ ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ


امکانات وب


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

download

قالب بلاگ اسکای

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ